آموزش ویرایش مجوزها در ویندوز

آموزش ویرایش مجوزها در ویندوز (Windows File Permission)

همانطور که در بخش یک این آموزش یعنی پستی با نام مشخص کردن مجوز فایل ها در ویندوز مباحث تئوری File Permission را گفتم در بخش دو به مباحث کاملا عملی میپردازم. من در این آموزش از ویندوز 10 استفاده میکنم که تقریبا فرقی با ویندوز های 8.1 ، 8 ، و 7 ندارد. برای شروع ابتدا یک پوشه در یکی از درایوهای کامپیوتر خود بسازید سپس مراحل را ادامه دهید.


فیلم آموزش مدیریت مجوزها در ویندوز

این ویدیو یک بخش از دوره آموزش کاربر حرفه ای ویندوز (سیزن اول) میباشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید این دوره آموزشی به صفحه کاربر حرفه ای ویندوز مراجعه کنید.


نمایش وضعیت مجوزها:

پس از ساخت پوشه روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس روی تب Security کلیک کنیدPermissions status تا از وضعیت مجوزها در قسمت Permission For Authenticated Users با خبر شوید.

در قسمت Group or Username فهرست کاربران و گروههای که برای آنها مجوز مشخص شده را مشاهده میکنید که به طور پیشفرض شامل Authenticated Users , System , Administrators , users میباشد. مثلا برای دیدن مجوزهای گروه Users در کادر اول روی Users کلیک کنید سپس کلیه مجوزها را میتوانید در قسمت Permission for authenticated user مشاهده کنید.

در این قسمت شما هفت گزینه را مشاهده میکنید که به ترتیب برایتان توضیح میدهم. – Full Control – Modify – Read & Execute – List Folder Content – Read – Write – Special Permission که به ترتیب گزینه اول شامل دسترسی کامل میشود گزینه دوم توانای در ویرایش، گزینه سوم خواندن و اجرا کردن، گزینه چهارم فهرست گیری از محتوای پوشه، گزینه پنجم دسترسی خواندی، گزینه ششم دسترسی نوشتنی، و گزینه هفتم هم به ما مربوط نیست 🙂 .

جلوگیری از دسترسی یک گروه با Deny :

حال میخواهیم از دسترسی گروه Users به طور کامل جلوگیری کنیم برای اینکار ابتدا روی گزینه Edit کلیک کنید سپس گروه Users را انتخاب کنید حال با گذاشتن تیک Full Control در زیر گزینه Deny از دسترسی گروه Users به این فایل جلوگیری میکنید پس از گذاشتن تیک روی گزینه Apply کلیک کنید.

Deny File Permission

نکته: در تغییر مجوزها چیزی با نام Restore Default وجود ندارد پس اگر مجوز ها را تغییر میدهید از صحت کارتان اطمینان حاصل کنید تا دردسرهای الکی برای خود نتراشید البته این به این معنا نیست که دیگر ویرایش این مجوزها ممکن نیست گفته شدن این نکته فقط برای صرفه جویی در وقت شما میباشد.

مجوز دادن Access به فایل:

حال میخواهیم یکی از کاربران گروه Users به این فایل دسترسی داشته باشد اما چون مجوز Deny در الویت قرار میگیرد اگر به کاربر دسترسی کامل هم که بدهید باز فرقی نمیکند و کاربر نمیتواند به فایل دسترسی داشته باشد. پس اگر میخواهید فقط یک کاربر از گروه به یک فایل دسترسی داشته باشد نباید به کل گروه مجوز Deny بدهیم فقط باید به افرادی که میخواهیم دسترسی داشته باشند مجوز Access بدهید.

حال در این مثال برای دادن مجوز دسترسی به یک کاربر خاص و گرفتن دسترسی از باقی کاربران باید ابتدا گروه Users را حذف کنیم تا مجوز Deny هم از کل گروه حذف شود سپس از پنجره Permission for Security روی گزینه Add کلیک کنید و در پنجره باز شده روی Advanced کلیک کنید و در آخر برای نمایش کاربران و گروههای کامپیوتر رو Find Now کلیک کنید در قسمت Search Result میتوانید کاربر یا گروه مورد نظر خود را اضافه کنید.

بعد از انتخاب روی Ok کلیک کنید در پنجره Select Users or Group روی Ok کلیک کنید تا کاربر مورد نظر به فهرست مجوزها اضافه شود در قسمت Permission For سطح مجوز دسترسی را مشخص کنید و در آخر روی Apply و Ok کلیک کنید.

نکته: برای قطع کردن دسترسی کاربران به یک فایل نیازی به اضافه کردن مجوز Deny نمیباشد کافیست تا مجوز دسترسی Access آنها را حذف کنید.

چگونه مالکیت یک فایل را تغییر دهیم؟

برای اینکه مالکیت یک فایل را عوض کنید باید روی آن کلیک راست کرده سپس روی گزینه Properties کلیک کنید و از تب Security گزینه Advanced را انتخاب کنید در قسمت بالای پنجره Advance Security Settings for Security آدرس فایل و مالک فایل مشخص شده استChanage File Owner در جلوی قسمت Owner نام مالک را مشاهده میکنید با کلیک بر روی گزینه Change میتوانید مالک فایل را تغییر دهید پس روی Change کلیک کرده تا پنجره Select User or Group باز شود سپس با کلیک بر روی Advanced و کلیک بر روی Find Now نام کاربران و گروه ها مشخص میشود که با دو بار کلیک روی هر یک و کلیک بر روی Ok میتوانید آن کاربر یا گروه را مالک فایل کنید.

نکته: توجه کنید که فقط مالک فایل میتواند مجوزها را ویرایش کند همچنین گروه Administrators و کاربر Administrator مالک کلیه فایلها میباشند و میتوانند مالکیت همه فایلها را هر موقع که بخواهند تغییر دهند.

ویژگی وراثت در مجوزها:

ویژگی وراثت یا Inheritance در مجوز فایلها File Permission باعث میشود تا زیر شاخه های یک درایو یا پوشه به طور موروثی مجوز ها را به ارث ببرند یعنی اگر فایل ریشه دارای مجوز فقط خواندنی باشد فایل های زیر مجموع  هم دارای فقط دارای مجوز خواندنی میشوند.

زمانی که ویژگی Inheritance فعال باشد شما نمیتواند به صورت عادی مجوز فایلهای زیر شاخه را تغییر دهید ابتدا باید این ویژگی را غیر فعال کنید تا ویرایش مجوزها برایتان فعال شود در غیر این صورت مجوزها از پوشه مبدا به ارث برده میشوند.

55 دیدگاه دربارهٔ «آموزش ویرایش مجوزها در ویندوز»

 1. Avatar

  آقا سلام ، من اینجا تو ادمینیستور همرو دینای کرده بودم ، بعد الان ویندوزمو عوض کردم ، دینایا خاموشن ، دگ تیکشون برداشته نمیشه ، چیکار کنم؟

  1. محمد برغمدی

   سلام
   اول باید مالکیت (Owner) همه فایلها رو از دایرکتوری مبدا به خودت اطلاق کنی بعد میتونید با مجوز ها رو ویرایش کنید و دسترسی Deny رو ازشون بگیرید.

  1. محمد برغمدی

   سلام
   ببینید شما زمانی میتونید تغییر ایجاد کنید که مجوز Administrator داشته باشید یا اینکه مالکیت اون فایل متعلق به شما باشه، پس اگر سعی میکنید مجوز ها رو ویرایش کنید و میبینید نمیشه، سطح حساب کاربری خودتون رو بررسی کنید و بعد از اون مالکیت فایل رو بررسی کنید.
   اگر مالک فایل نبودید باید اول مالکیت فایل رو به حساب کاربری خودتون اطلاق کنید بعد مجوز ها رو ویرایش کنید.
   موفق باشید

  1. محمد برغمدی

   سلام محسن جان
   برای غیر فعال کردن ویژگی Inheritance با CMD باید از همون دستور icacls به همراه نام فایل مورد نظر و پارامتر /inheritance:r استفاده کنید. برای مثال:
   icacls myfile /inheritance:r
   یا برای Disable کردن ویژگی Inheritance باید از حرف d بجای حرف r استفاده کنید. برای مثال:
   icacls myfile /inheritance:d
   موفق باشید.

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من همرو دینای کرده بودم الان ویندوزمو عوض کردم کلا دیگ security تو بخش تنظیمات نمیاد چیکار کنم؟

  1. محمد برغمدی

   سلام مهدی جان
   اول باید Ownership یا مالکیت فایلها رو بدید به کاربر ویندوز فعلیتون بعد دوباره میتونید Permission فایلها رو تغییر بدید.
   برای تغییر مالکیت هم باید از قسمت Security روی گزینه Advanced کلیک کنید و از قسمت بالای پنجره باز شده روی گزینه Change کلیک کنید و حساب کاربری خودتون رو انتخاب کنید.
   تیک گزینه Replace Owner on subcontainers and object رو هم بزارید تا مالکیت کلیه فایلها و پوشه های زیر مجموع رو دریافت کنید.
   موفق و سربلند باشید.

 3. Avatar

  سلام ببخشید من درایو رو دستکاری کردم از دسترس خارج شده چیکار کنم که در دسترس بشه

  1. محمد برغمدی

   سلام
   اول از بخش edit در تب Security بررسی کنید ببینید به حساب کاربری خودتون دسترسی Deny ندادید؟، اگر اینکار رو کردید بزاریدش روی Allow
   بعد
   باید از تب Security روی Advance کلیک کنید و در پنجره باز شده (Advanced Security Settings) روی گزینه Change Permission کلیک کنید. در اینجا بررسی کنید که آیا حساب کاربری شما با مجوز Full Access وجود داره یا خیر، اگر وجود نداشت باید با اون رو اضافه کنید.

   یک راه حل دیگه ای هم هست اون هم استفاده از دستور icacls برای برگردوند Permission ها به حالت پیشفرض:
   ICACLS D: /Reset /T /Q
   باید بجای حرف D: نام درایو مورد نظر خودتون رو بنویسید.

 4. Avatar

  سلام اگر کاربر روی یک بوشه فقط مجوزwrite را داشته باشد ولی مجوز read را نداشته باشدچگونه می تواند در یک فایل تغییرات ایجاد کند؟

  1. محمد برغمدی

   سلام
   چون مجوز Write داره میتونه فایل رو تغییر نام و یا حذف کنه، اما بخاطر نداشتن مجوز Read نمیتونه فایل رو بخونه و یا ویرایشش کنه

 5. Avatar

  سلام من درایور d لپ تاب ام رو تغییر یوزر دادم بهeverybody. حالا مثل خر موندم تو گل اصلا باز نمیکنه میگهaccess is denied. حتی خواستم برگردونم به حالت اولیه اش بازم نشد.help please
  من چون لپ تاپم بعضی فایل ها رو باز نمیکرد یوزر رو عوض کردم

 6. Avatar

  سلام
  خداقوت
  تمام پوشه های سیستم من read-only شده میخام تیک بردارم اما نمیشه با اینکه فول کنترل هست اما وقتی برمیدارم دوباره مثل قبل تیک دار میشه
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  1. محمد برغمدی

   سلام
   اول مطمئن بشید سیستم تون ویروسی نشده، بعد از طریق حساب کاربری Administrator وارد ویندوز بشید و مالکیت فایلها رو به اختیار بگیرید بعد تیک Read Only رو بردارید.
   اگر نشد از طریق Safe Mode تست کنید تا از ویروسی نبودن سیستم تون مطمئن بشید.
   موفق و سربلند باشید.

 7. Avatar

  سلام جناب
  تروخدا دیگه کلافه شدم کمکم کن
  روی هر
  New Rich Text Document
  یا فایلام ی قفل طلایی رنگ که بالاشونه افتاده
  ویندوز ۱۰ ۶۴
  بعد میزنم پرپرتیس فایل ی گزینه هست به نام
  file onvership
  بعد میزنم مینویسه personal
  جدید اینطور شده
  هرپوشه ای میسازم این قفل میوفته روش

  1. محمد برغمدی

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد فایلهای شما توسط برنامه Cipher در ویندوز Encrypt (کد گذاری) شده و شما باید همه فایلهاتون رو با استفاده از دستور cipher یا حالت گرافیکی ویندوز از حالت کد گذاری شده در بیارید.
   برای Decrypt (از حالت کد گذاری در آوردن) کردن فایلها به صورت گرافیکی باید روی فایل یا پوشه ای که آیکون قفل روش وجود داره راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید.
   در تب General گزینه Advanced… رو انتخاب کنید و تیک گزینه encrypt contents to secure data رو بردارید تا فایلهای از حالت Encrypt شده به حالت Decrypt شده در بیان
   در آخر روی Ok و Apply Ok کلیک کنید.
   اگر میخواهید فایلهای جدیدی که ایجاد میکنید باز هم توسط Cipher کد گذاری نشوند باید دایرکتوری والدی (Parent Directory) که توسط این ویژگی کد گذاری شده رو از این حالت دربیارید.
   موفق و سربلند باشید.

 8. Avatar

  سلام من به اشتباه دسترسی یوزرمو ورداشتم دیگه نمیتونم نه برنامه نصب و حذف کنم نه میتونم یوزرمو برگردونم به حالت قبل کسی میتونه کمک کنه؟

 9. Avatar

  سلام.
  خسته نباشید
  چطور میشه امکان ذخیره فایل در یک فولدر باشه ولی اون فولدر و فایلهای داخلش را نشود کپی،مو ویا پاک کرد .
  مثلا فایلهای ایجاد شده با یک نرم افزار را در یک فولدر ذخیره ولی کسی نتونه اون فولدر و فایل های داخش را کپی و یاا دیلیت کنه.
  لطفا کامل توضیح دهید.
  با تشکر فراوان

  1. محمد برغمدی

   سلام سید جان
   اول مجوز همه کاربر ها رو از پوشه مد نظرتون بگیرید (حذف کنید) بعد فقط مجوز Write به کاربر مورد نظر تون بدید. به همین سادگی 🙂
   برای نمونه:
   روی پوشه مورد نظر راست کلیک کنید، گزینه Properties رو انتخاب کنید.
   از تب Security روی گزینه Advanced کلیک کنید.
   در پنجره باز شده اگر ویژگی وارثت مجوز ها (Disable Inheritance) فعال بود غیر فعالش کنید بعد همه کاربر ها رو حذف کرده و فقط کاربر یا گروه مورد نظرتون رو اضافه کنید.
   پس از اضافه نمودن کاربر از بخش Basic Permission تیک گزینه Write رو بذارید. و با کلیک بر روی گزینه Apply و Ok مجوز ها رو اعمال کنید.
   موفق باشید.

    1. محمد برغمدی

     احتمالا حالت وراثت مجوزها رو غیر فعال نکردید به این خاطر توانایی ویرایش مجوز ها رو ندارید یا اینکه اصلا خودتون مجوز انجام چنین کاری رو ندارید.

 10. Avatar

  سلام میشه کمکم کنین تورو خدا /// دارم دیونه میشم/ یکی از دوستام گفت واسه امنیت بیشتر عکس های شخصیتو از قسمت security قفل کن منه دیونه هم این کارو کردم حالا هیچ کدوم از عکسام بالا نمیاد هرچی هم تیکشونو برمیگردونم فایده نداره/ خووووواااااهههههشششش میکنم کمکم کنینy

  1. محمد برغمدی

   سلام بله میشه، میتونی دیونه نشی 🙂
   اگر منظورتون از طریق تب Security خیلی ساده میتونید مجوز های که روی فایلهاتون گذاشتید رو Reset کنید.
   اگر پرمیشن ها رو روی پوشه های زیر مجموع درایو تنظیم کردید نه خود درایو مراحل زیر رو دنبال کنید:
   1- روی دایرکتوری والدی که مجوز ها رو روی پوشه ها و یا فایلهای زیر مجموعش تنظیم کردید راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید.
   2- از تب Security گزینه Advanced رو انتخاب کنید و سپس روی گزینه Change Permission کلیک کنید.
   3- از بخش Permission Entries کلیه حساب های کاربری رو حذف کنید و گزینه Enable Inheritance رو انتخاب کنید.
   نکته: در صورتیکه ویژگی وراثت مجوز ها (Disable Inheritance) از قبل فعال بودش ابتد با کلیک کردن روی گزینه Disable Inheritance ویژگی وراثت رو غیر فعال کنید سپس کلیه کاربر ها رو از بخش Permission Entries حذف کنید و بعد دوباره ویژگی وراثت رو فعال کنید (Enable Inheritance)
   4- تیک مربوط به گزینه Replace All Child Object Permission… رو بگذارید و روی گزینه Apply و Ok کلیک کنید تا کلیه مجوز ها به صورت موروثی از پوشه مبدا دریافت بشه
   اما اگر مجوز ها رو روی مبدا یک درایو تنظیم کردید (مثلا روی خود درایو D نه پوشه های زیر مجموعش) باید فرایند بالا رو تا بخش نکته ادامه بدید و بعد از حذف کاربر ها، کاربر Authenticated Users یا حساب کاربری خودتون رو اضافه کنید و مجوز Full Control بهشون بدید.
   موفق باشید.

 11. Avatar

  سلام لطفا منو راهنمایی کنید .میشه همه فایلارو با هم از قفل در بیاریم؟

 12. Avatar

  سلام خسته نباشید
  تنظیمات کامپیوترم بهم ریخته و نمیتونم درستش کنم به این صورت که یکسری از فایلها با ویندوز باز میشن و درنتیجه امکان انتقالشون نیست یا من بلد نیستم و وقتی هم میخوام تغییرش بدم برام پاورپوینت رو میاره و بازکننده پوشه هارو نمیاره اگر میتونید لطفا کمک کنید ممنون میشم

  1. محمد برغمدی

   سلام
   منظورتون از اینکه با ویندوز باز میشن چیه؟ و اینکه چه فایلهای؟
   اگر منظور تون اینکه شورت کات برنامه ها با یک برنامه خاص مثل Power point باز میشه، باید از طریق Registry تنظیمات مروبط به Shortcut در ویندوز رو حذف کنید تا ویندوز تون به حال اولیه برگرده
   کلید مرتبط در رجیستری:
   HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk\
   پوشه User Choice رو حذف کنید.

 13. Avatar
  علیرضا گورانی

  سلام، خسته نباشید… من میخوام یه فایل dll رو به system32 اضافه کنم در ویندوز 10، ولی اجازه دسترسی بهم نمیده… چیکار کنم?!

 14. Avatar

  سلام
  مشکلی که برا من پیش اومده اینکه روی فایل شخصیم که ویندوزم 8.1 بود قفل کرده بودم بعد از اینکه سیستم مشکل پیدا کرد و مجبور شدم ویندوزم عوض کنم 10 نصب کردم فامیلامون علامت قفل داره و باز نمیشه چیکارش کنم؟

  1. محمد برغمدی

   سلام
   اگر مربوط به قفل فامیل هاتون که واقعا نمیدونم باید چیکار کنید 🙂 ولی برای فایلهاتون میتونید از آموزش ریست کردن مجوز فایلها استفاده کنید.
   موفق باشید.

   1. Avatar

    سلام من فایل هارا ادیت کردم و روی Deny گزینه ها را فعال کردم حالا گزینه های allow را تیک کردم ولی به فایل هایم نمیتونم دسترسی داشته باشم لطفأ کمک ام کنید

 15. Avatar

  سلام من تو شبکه یه سیستم دارم که یه فولدر داخلش share کردم اما هر کار می کنم خاصیت read only از روش غیرفعال نمیشه بعد از برداشتن تیکش ok میکنم بعد دوباره برمیگرده به حالت read only . میشه راهنمایی کنید چکار کنم.

  1. محمد برغمدی

   سلام
   با دستور attrib پوشه Share رو بررسی کنید ببینید آیا مقدار (R) وجود داره یا نه، اگر بود شبکه رو به صورت موقت قطع کنید یا پوشه رو از حالت Share دربیارید و از دستور attrib -r برای غیر فعال کردن ویژگی Read Only استفاده کنید. برای مثال:
   Attrib -r MyShare
   موفق باشید.

 16. Avatar

  با سلام
  لطفا اساتید بزرگوار راهنمایی کنید ، من یک فولدر رو که شیر میکنیم میخوام از داخل سربرگ security سطح دسترسی بعضی از یوزرها رو برای پاک کردن فولدر و فایل ببیندم که از سربرگ security تنظیمات رو انجام میدم ولی مشکلی که بوجود میاد اینه که دیگه کاربر نمیتونه فایل ورد یا اکسل رو باز کنه مثلا یک کلمه رو عوض کنه و دوباره روی همون سیو بشه که خطا میده بهش و همچنین اینکه دیگه نمیتونه rename هم بکنه … من فقط تیک مربوط به delete,delete sub folder and file رو deny میکنم ولی این اتفاق میوفته لطفا اگه کسی کار کرده منو راهنمایی کنه ممنون

  1. محمد برغمدی

   سلام پوریا
   نرم افزار های مثل Microsoft Word جدا از مجوز Write نیاز به مجوز Delete هم دارند.
   به اینخاطر که ابتدا فایلهاشون رو به صورت Temporary ایجاد میکنند و بعد از اینکه فایل Word رو خواستید ذخیره کنید فایلهای موقتی رو حذف کرده و محتواشون رو به فایل اصلی Word انتقال میدن
   به این خاطر کاربرها حداقل نیاز به مجوز Modify دارند تا بتونند با Word و Excel کار کنند.
   موفق باشید

 17. Avatar

  سلام ببخشد من تو بخش servises وقتی میخوام windows update رو از حالت manual رو auto بزارم ارور accses is denied میده. بعد تو بخش security درایو c همه تیک ها allow هست فقط گزینه special permisson غیر فعال ینی نه میتونم حالت deny رو براش فعال کنم نه حالت allow.دسترسیم هم تو ویندوز در سطح ادمین هست نه استاندارد میخوام بدونم چر ارور acces is denied میده.

  1. محمد برغمدی

   سلام
   سوال تون رو در بخش سرویس ها بپرسید ربطی به این مطلب نداره، و اینکه برای تغییر حالت Startup یک سرویس حتما باید مجوز کافی رو داشته باشید.

 18. Avatar

  من تو قسمت Security از تنظیمات فولدر ا
  ز(Group or user name)گزینه administratores رو انتخاب کردم و گزینه های permissions همش روی allow و پایین کادر okکردم ولی بعد اون فولدر محو شد نمیدونی چطور برمیگرده اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم.

 19. Avatar

  سلام وقت بخیر
  بفرمایید بعد از نصب ویندوز داخل تسک بار عکس یک برگ سبز کنار کورتانا و setting و یکی دو تا دیگه هست و میخواستم ببینم اصلا چی هست و اگر مشکل امنیتی و دسترسی داره باید چیکار کنم؟ همچنین بعد ا وارد شدن در پروپردیس و داخل برگه security یک گزینه بنام trustedinstaller داره که دسترسی کامل داره و نمیدونم چرا هست و چرا اسم کامپیوترم فقط نیست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 20. Avatar

  سلام خسته نباشیدمن میخوام نام فایل پوشه یوزر رو که در درایو سی هست …..C:\Users\ZAHRA………تغییر بدم اما ههرررکاری کردم نمیشه لطفا راهنماییم کنید.

 21. Avatar

  سلام مهندس عزیز یک سوال داشتم که واقعا منو درگیر کرده و سوالم اینه که وقتی در فایل سرور برای بخشهای قسمتهای مختلف تیک read permission را برمی دارم دسترسی کاربرها هم قطع میشود مثلا طرف نمی تواند فایل اکسل را edit نماید ولی وقتی تیک read permission را میزنم همه چی درست می شود ممنون میشم منو راهههههههههههههنمایی کنید با سپاس

  1. محمد برغمدی

   سلام
   نمیدونم تا به حال با چنین مشکلی مواجه نشدم، اما به طور کلی تیک Read Permission فقط برای خونده شدن مجوز هاست و ربطی به نمایش و خوانده شدن خود فایل نداره
   عذرخواهی میکنم که نتوسنم بهتون کمکی کنم 🙁
   موفق باشید

 22. Avatar

  با سلام
  من میخواهم یک فولدر را share کنم بطوریکه کاربران بتوانند فایلها را ویرایش کنند اما نتوانند خود فولدر و فایل داخل آن را حذف کنند راه کارش چیه؟

 23. Avatar

  سلام من ویندوزم رو عوض کردم و عکسای من نوشته هاش سبز رنگ شده و وقتی تصویر رو بازش میکنم این ارور رو میده window photo viewer cant open thic picture beacause you dont have the corerect prrmissions to access the file location
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. محمد برغمدی

   سلام
   احتمالا عکسهاتون رو قبلا با برنامه EFS ویندوز رمزگذاری کرده بودید، متاسفانه اگر Certificate مرتبطش رو نداشته باشید نمیتونید به تصاویر و فایلهاتون دسترسی پیدا کنید.

 24. Avatar

  سلام…من در قسمت ان تی اف اس پرمیشن یک فایل که شیر هست (security) میخواهم دسترسی دسترسی به دیدن پراپرتیز سکیوریتی و پرمیشن ها را از یک یوزر بگیرم ولی وقتی که در قسمت ادونس پرمیشن دیدن سکیوریتی را از یک یوزر میگیرم دیگه آن یوزر دسترسی را کاملا از دست میدهد و حتی وقتی دیدن اتربیوت ها را هم وقتی آف میکنم کاربر دسترسی کاملش را از دست میدهد….چگونه میتوان دسترسی به دیدن اتربیوت ها و سکیوریتی پراپرتیز را از یک کاربر بگیرم ولی آن کاربر بتواند فایل را ببینید و اجرا کند؟

 25. Avatar

  سلام
  چطوری میتونم برای همه فایل ها و پوشه های موجود در سیستم یک مجوز کلی قرار دهم؟
  آیا راهی هست که بتوان تمام مجوزها را به حالت پیشفرض برگرداند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *