هک پیامهای ارسال شده در فیسبوک

هک پیامهای ارسال شده در فیسبوک

شاید بارها این سوال مطرح شده باشد که چگونه میتوان حساب کاربری فیسبوک را هک نمود یا حداقل بعضی از پیامهای ارسالی را بعد از ارسال ویرایش کرد اگر به دنبال جواب آن هستید در ادامه نووا بلاگ را در خبر هک پیامهای ارسال شده در فیسبوک با نگاه گرمتان یاری کنید تا به این سوال پاسخ دهیم.

چگونه هک نمودن حساب فیسبوک؟ یکی از رایجترین سوالهای کاربران تازه کار کامپیوتر در دنیای اینترنت میباشد.

پیدا نمودن راه حل این جستجو کمی سخت میباشد اما اخیرا محققان راهی پیدا نموده اند تا شما بتوانید پیام های ارسال شده خود را ویرایش یا تغییر دهید البته بعد از فشردن دکمه ارسال در پیام رسان فیسبوک (Facebook Messenger)

طبق بررسی های محقق Roman Zaikin از شرکت سایبری Check Point ساخت یک کد ساده HTML میتواند به عنوان یک Exploit در چت آنلاین یا برنامه پیام رسان فیسبوک استفاده شود. که پتانسیل ویرایش یا حذف پیام های افراد را که چه عکس یا متن و یا لینک باشد را  به هر فردی بدهد.

عملکرد این حفره امنیتی بسیار ساده میباشد، این حفره به کاربران خرابکار اجازه میدهد ابتدا لینک سالمی را در پیام رسان یا در Chat Group فیسبوک ارسال کنند و بعدا آن را ویرایش کنند و مسیر یک برنامه مخرب را به آن بدهند تا هنگام کلیک شدن روی لینک در سیستم قربانی یک برنامه مخرب نصب شود و یا سیستم قربانی به ویروس آلوده شود.

نحوه کارکرد این Exploit

این Exploit این گونه کار میکند که فیسبوک به هر پیام یک هویت (Message_id) اختصاص میدهد. هر پیام دارای یک ID منحصر به فرد خویش میباشد این هویت یا ID میتواند توسط ارسال یک درخواست به www.facebook.com/ajax/mercury/thread_info.php نمایش داده شود.

بعد از اینکه ID پیام مشخص شد، یک حمله کنند یا فرد خرابکار میتواند از آن استفاده کند و پیام های ارسال شده را ویراش کند و آنها را دوباره به سرور های فیسبوک ارسال کند که این ویرایش ها به عنوان ویرایش قانونی مورد قبول واقع میشود سپس توسط فیسبوک انتشار داده شده و در سیستمهای قربانی مثل کامپیوتر و موبایل نمایش داده میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر فیلم منتشر شده را تماشا کنید:

اما مشکل این باگ چه میباشد؟ هکر ها میتوانند با استفاده از این حفره امنیتی تکنیک های خودکارسازی را پیاده کنند و به طور متداول از این باگ بهره وری کنند و پیام ها را تغییر دهند. این حفره امنیتی ماه قبل پیدا شد و توسط تیم Cyber Criminal به محققان فیسبوک ارائه شده است و دیروز این مشکل توسط محققان فیسبوک برطرف شده است. البته طبق گفته محققان فیسبوک این مشکل فقط در برنامه پیام رسان اندرویدی بوده که به صورت کامل برطرف شده.

با نووا بلاگ همراه باشید تا آخرین و جذاب ترین اخبار فناوری اطلاعات و هک را به صورت یک نامه در ایمیل خود دریافت کنید همچنین سایت نووا بلاگ دارای آموزشهای فراوانی میباشد آنها را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است. اگر سوال یا انتقادی دارید آن را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا همه از اطلاعات مفید شما بهرهمند شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.