کالی لینوکس

سیستم عامل کالی لینوکس (Linux Kali)

آیا سیستم عامل کالی لینوکس را میشناسید؟ آیا میدانید سیستم عامل کالی لینوکس برای چه هدفی استفاده میشود؟ اگر شما هم مایل به شناخت توزیع کالی لینوکس میباشد. در این آموزش نووا بلاگ را دنبال کنید. چرا که قصد دارم سیستم عامل تست نفوذ به شبکه های کامپیوتری یعنی Kali Linux را به شما معرفی کنم.

توزیع کالی لینوکس چیست؟

سیستم عامل کالی لینوکس یکی از توزیع های لینوکس میباشد که بر پایه Debian ساخته شده. و برای گرفتن تستهای نفوذ حرفه ای و بررسی سطح امنیت از آن استفاده میشود. توزیع کالی دارای بیش از صد ها ابزار در زمینه های مختلف امنیت اطلاعات میباشد. که شامل تست نفوذ، پزشکی قانونی و مهندسی معکوس است. توزیع کالی توسط شرکت Offensive Security ساخته شده و توسط همین شرکت هم توسعه و نگهداری میشود.

توزیع کالی لینوکس در 13 مارچ سال 2013 به عنوان یک پروژه کاملا بازسازی شده از Backtrack روی هسته Debian منتشر شد.

ویژگی های سیستم عامل کالی لینوکس

 • بیش از 600 ابزار تست نفوز: بعد از بازبینی ابزارهای که در Backtrack بود. کمپانی Offensive Security شروع به حذف ابزارهای غیر قابل استفاده و ابزارهای تکراری نمود.
 • رایگان بودن توزیع کالی لینوکس: سیستم عامل کالی همانند توزیع Backtrack کاملا رایگان بوده و هیچوقت و برای هیچ ویژگی نیاز به پرداخت پول ندارید.
 • ساختار درختی متن باز: شما میتوانید توزیع کالی را به صورت کاملا Open Source دریافت کرده و ویرایش های مورد نظر خود را روی آن اعمال کنید سپس آنچه که نیاز دارید را از این توزیع بسازید.
 • سازگاری با استاندار ساختار فایل سیستم: توزیع کالی لینوکس به صورت کامل با استاندارد FHS یا Filesystem Hierarchy Standard سازگاری دارد. که به کاربران لینوکس اجازه میدهد تا به راحتی با این توزیع کار کنند.
 • پشتیبانی از اکثر دستگاههای وایرلس: یکی از مشکلات عمومی در توزیع های لینوکس پشتیبانی از دستگاههای وایرلس میباشد. که در توزیع کالی از انواع رابط های وایرلس برای رفع این مشکل پشتیبانی میشود.
 • هسته سفارشی و تزریق وصله ها: توزیع کالی لینوکس همیشه دارای آخرین Patch ها میباشد.
 • توسعه داده شده در محیط امن: تیم توسعه سیستم عامل کالی یک گروه کوچک از افرادی میباشند که کاملا قابل اعتماد هستند. و برای کار با Repository از پروتکل های امن استفاده میکنند.
 • بسته های امضاء شده GPG و Repository : تک تک بسته های کالی توسط توسعه دهندگان آنها امضاء و تایید شده است.
 • پشتیبانی از چند زبان: توزیع کالی از اکثر زبانهای دنیا پشتیبانی میکند. اما کلیه ابزارهای تست نفوذ انگلیسی هستند.
 • شخصی سازی کامل: شما میتوانید سیستم عامل کالی لینوکس را به صورت کامل شخصی سازی کنید. یعنی هر طور که خواستید ظاهر آن را تغییر دهید.
 • پشتیبانی از ARMEL و ARMHF : شما میتوانید سیستم عامل لینوکس را در اکثر دستگاههای ARMHF و ARMEL نیز نصب کنید. منظور همان تبلت و موبایل میباشد.

پس به طور کلی اگر میخواهید شروع به یادگیری هک کنید. یکی از راهکارهای ساده استفاده از توزیع کالی لینوکس به عنوان سیستم عامل خانگی میباشد. چرا که دارای اکثر ابزارهای تست نفوذ و بررسی سطح امنیت میباشد. اما باید بدانید برای استفاده از این ابزارها جدا از مسلط بودن له لینوکس باید نحوه استفاده از این ابزارها را هم بدانید.

برای دانلود و نصب سیستم عامل Linux Kali به پست آموزش نصب لینوکس KALI مراجعه کنید. اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید نووا بلاگ را از محبت خود دریغ نکنید. بی صبرانه منتظر حضور گرم شما هستیم.

3 دیدگاه دربارهٔ «کالی لینوکس»

  1. سلام، کالی ابزارهای زیادی در زمینه Social Engineering داره و فکر نمیکنم نشه Instageram رو هک کرد.
   اینو به صورت کلی میگم علم هک مثل ابزار چاغو تو آشپز خونه است سر جاش استفاده نشه صدمات غیر قابل جبرانی رو به بار میاره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.